Menü
Ana Sayfa Kurumsal Eğitim Akademi İletişim
Whatsapp Destek Hattı
Tüm sorun ve sorunlarınız için buraya tıklayarak bize Whatsapp Destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.
Sesli Destek Hattı
Tüm sorun ve sorunlarınız için buraya tıklayarak bize Sesli Destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.
Hakkımızda - Tarih Koleji

Hakkımızda

Tarih Koleji Hakkında

Tarih Koleji 2B1E Birebir Butik Eğitim sistemi ile başarı hedeflerini her zaman en üstte tutan bir eğitim kurumu olarak; Atatürk İlkeleri’nin izinde ve küresel gelişmeler doğrultusunda eğitim veren bir kurumdur. Tarih Koleji eğitim sürecini en ideal biçimde yönetmek ve belli bir sistem içinde sürdürmek, öğrencilerin bu süreçten aldıkları verimi ve sağladıkları başarıları maksimum düzeye çıkartabilmek için TarihDIRECT Direkt İletişim ve TarihVBS Veli Bilgi Sistemi’ni geliştirmiştir. Bilgiye ulaşmayı ve geliştirmeyi bilen, tam donanımlı akademik eğitimin içinde yoğrulmuş; öğrenmenin sınırının olmadığını düşünen ve bu düşünceyle okuma, araştırma becerisi gelişmiş eğitim kadromuzla yolumuzda ilerlemekteyiz. Yaşantısında kullanabilecek düzeyde iki yabancı dil eğitimi alarak global dünya ile bütünleşmiş, geleceği için edindiği tüm kazanımların yanında, sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılmaya istekli, izleyici olmak yerine, sahneye adım atacak özgüvene sahip, sporun sağlıklı yaşamın temeli olduğuna inanan bireyler yetiştirmeyi ilke edindik.

Tarih Koleji Yönetimi

Tarih Koleji Yönetimi olarak; başarı odaklı eğitim sistemimize inanmış, her kademedeki kadrosuyla, öğrencisi ve velisi ile bütünleşmiş büyük bir aile olma anlayışıyla çalışmaktayız. Bu anlayış doğrultusunda; bu büyük ailenin her bir bireyinin söz hakkına ve fikirlerine önem vermekteyiz. Erişilebilir olmak, kendimizi zinde, güncel ve hızlı müdahale edebilir tutarak başarılı ve katılımcı bir yönetim düzeni oluşturmamızı sağlamaktadır. Amacımız; öğrencilerimizin en iyi eğitimi almış olmasının yanında, özgüven sahibi, kendini tüm kademelerde ifade edebilen, demokratik anlayışı kavramış, sosyal çevresine karşı empati duygusu geliştirmiş bireyler olarak yetişmesidir.

Tarih Koleji Okulda Yaşam

Tarih Koleji; öğrencilerimizin haklarının ve gereksinimlerinin saygı gördüğü, değer verildiği ve korunduğu, kendilerini güvende hissedecekleri bir ortamdır. Öğrenci-Öğretmen-Veli-Yönetici ilişkilerini belirleyen temel değer, saygı, sevgi ve hoşgörüdür. Bireyin kendine ve başkalarına saygı göstermesini ve empati kurabilmesini hedefler. Öğrencilerin her türlü akademik, zihinsel ve bedensel gelişimini destekler ve gözetir. Yasaklayıcı ve baskıcı olmayıp, geliştirici, yapıcı ve pozitiftir. Fiziksel koşulları, teknolojik altyapısı, özel branş derslikleri ve laboratuvarları, sosyal ve kültürel etkinlik ve organizasyonlarıyla, güncel, modern, sağlıklı, güvenli ve verimli bir eğitim ortamına sahiptir.